Jak vybrat
kotec pro psa

Poradíme Vám, co je potřeba zvážit
pro správný výběr produktu,
aby vyhovoval vašim potřebám.

Účel kotce

Pobývat, hrát si a přespávat venku bylo, je a bude pro psy přirozené. A proto je důležité, vybudovat pro Vašeho pejska venkovní přístřeší ,,bydlení,, odkud by mohl dohlížet na okolí, kde by mohl odpočívat a nebo se schovat před nepříznivým počasím. Nejjednodušší je pořídit izolovanou boudu pro psa, případně kotec pro psa. Kotce a boudy pro psy jsou bezpečným zázemím. Váš pes bude vědět, kde má své místo a může se také naučit základní poslušnosti.

Velikost kotce

Rozměry kotce se vybírají nejčastěji podle velikosti a plemene psa. Malá plemena psů mohou mít kotec o rozměru min. 2 x 2 m až 2 x 3 m. Střední a velká plemena psů využívají kotce o rozměru min. 2 x 3 m, 2 x 4 m nebo i větší rozměry kotců, které vyrábíme dle požadavků zákazníka.

Materiál

Všechny naše kotce pro psy, boudy pro psy, ohrádky a další naše produkty vyrábíme pouze z kvalitních a bezpečných materiálů. Za téměř 20 let výroby jsme měnili materiály pouze minimálně. Můžete se tedy spolehnout, že vždy dostanete kotec z kvalitní ocelové konstrukce, dřeva, odolné podlahy a střechy.

Typ kotce

Velmi oblíbené typu kotců jsou kotce s přední stěnou sítěnou. Kotce s přední stěnou sítěnou mohou využívat všechny plemena psů a jsou vhodná také pro štěňátka. Dalším oblíbeným typem kotce je kotec s přední stěnou tyčovou, které využívají hlavně střední a velká plemena. Kotce s přední stěnou z kulatiny mají větší mezery mezi jednotlivými tyčemi.

Umístění kotce

Montáž kotce lze provést na různý terén. V případě nerovnosti terénu je možné provést vypodložení jednotlivých paciček podlahového rámu kotce. Montáž je možné provést na travnatý povrch, štěrk nebo podlahu. Kotce jsou samonosné a není potřeba řešit ukotvení do základů. Montáž se řeší podle návodu nebo dle domluvy mohou provést montáž naši zaměstnanci. Časová náročnost montáže kotce o rozměru 2 x 3 m je 1 – 2 hodiny, 2 osoby.

Údržba kotce

Díky odolným materiálům s dlouhou životností není potřeba provádět u kotců žádnou složitou údržbu. Ocelová konstrukce kotců je žárově zinkovaná a dřevěná výplň stěn kotců je ošetřena proti plísním a vlhkosti. Jediné, co je potřeba provádět je úklid kotce a boudy. Kotce je možné snadno vymést a podlahu opláchnout vodou. Pro čištění boudy je možné střechu celou odejmout. V případě potřeby je možné dodatečně ošetřit dřevo nátěrem ve Vámi oblíbené barvě.

Potřebujete
poradit?